Kínai hagyományos orvoslás

       A Hagyományos Kínai orvoslásnak több mint 5000 éves történelme van. Több ezer év tapasztalatai csiszolták azzá a tudásanyaggá  ami ma a  hagyományos kínai orvostudomány kezeléseinek elméleti hátterét alkotja.

       Napjainkban világszerte ismerik, szeretik és alkalmazzák ezt az orvostudományt, főleg a nyugati országokban: Nyugat Európában és Észak Amerikában már évtizedek óta használják.

       Miért ez a népszerűség? Mert nincsenek mellékhatásal, a hagyományos kínai orvos-tudomány 100% természetes gyógymódokat használ, melyeknek csak gyógyító hatásuk van, káros mellékhatásik nincsnek.

       A hagyományos kínai orvoslás a következő terápiás módszereket használja:

       Akupunktúra,  moxibuszció,  köpölyözés,  masszázs,  hagyományos kínai gyógynövények stb.

       A hagyományos kínai orvostudomány segítségével sokféle, a nyugati orvostudomány által jelenleg még nem gyógyítható betegséget lehet sikeresen kezelni.

 

Akupunktúra és moxibuszció

      Az akupunktúra és a moxibuszció célja a betegségek gyógyítása és megelőzése. Az akupunktúra tűszúrásos, a moxibuszció melegítéses terápia. Jó gyógyhatásuk, széleskörű alkalmazásaik, egyszerűségük, kicsi eszközigényük és a mellékhatások hiánya miatt tőbb ezer éve nagy népszerűségnek örvendenek.

       Fontos részei a hagyományos kínai orvoslás hosszú történelmének.

       Az akupunktúra és moxibuszció két különféle terápiás eljárás. Akupunktúrában vékony acéltűkkel szúrva ingerlik a test felszínéhez közeli akupunktúrás pontokat. Moxibuszcióban ugyanezeket a pontokat a bőrfelszínhez közel tartott hőforrással ingerlik.

       Az akupunktúrás pontok a meridiánok és kollaterálisok mentén helyezkednek el. Ameridiánok és kollaterálisok behálózzák az egész szervezetet, összekötik a belső szerveket a test külső szöveteivel, az egész szervezetet egységes egészbe kötik: a belső szerveket, végtagokat, bőrt, izmokat, inakat és csontokat. A meridiánok és kollaterálisaik biztosítják a szervezet részeinek összhangját, szabályozva az egész test jó működését.

       Az akupunktúra és a moxibuszció stimulálja a meridiánok és kollaterálisaik keringését. Ha csatornákban és a kollaterálisokban (kísérő erekben) a keringés jó, a szervezet képes regenerálódni, gyógyulni, a szervezet funkciói helyreállnak. Viszont a rossz keringés, a pangás százféle baj okozója lehet.

       Így a legtöbb betegség kezelhető, mert az akupunktúra és a moxibuszció a szervezet saját erőit mozgósítja.

Köpölyözés

       A köpölyözésterápiás eljárás, mely során égő anyag okozta vákummal üvegpoharakat tapasztanak a bőrfelületre helyi vértolulást okozva.

       Ez a módszer serkenti a keringését és a vér szabad ármalását a szervezetben, oldja a helyi pangást, tisztítja a keringést gátló tényezőket és csökkenti a fájdalmat.

       A köpölyözés hatékonyan alkalmazható sokfajta mozgásszervi betegség gyógyításában, illetve külső patogén tényezők által okozott betegségekben.

       Köpölyözéshez bambuszból, agyagból vagy üvegből készült poharakat használnak.

Masszázs

       Kínában több ezer éve használnak masszázst betegségek gyógyítására. Hagyománya ugyanakkora, mint az akupunktúráé.

       Alkalmazásainak lehetősége nagyon széleskörű, rendkívül hatékony és biztonságos, eszköz igénye igen szerény.

       A hagyományos kínai masszázs nemcsak az izmokat hanem a merindiánnok menti akupresszúrás pontokat is ingerli.

       A merindiánok csatornaként kötik össze a belső szerveket a test külső szöveteivel, szerveivel, az egész szervezetet egységes egészbe kötik, a belső szerveket, végtagokat, bőrt, izmokat, inakat és csontokat.

       Ha a merindiánokban jó a keringés a szervezet saját maga képes gyógyulni, a szervi funkciók helyreállnak. Viszont a rossz keringés, a pangás százféle baj oka lehet.

       A hagyományos kínai masszőr eszköztára nagyon változatos technikákat alkalmaz, elsősorban ujjnyomással, dagasztással és dörzsöléssel ingerli a test megfelelő akupresszúrás pontjait, hogy a keringést helyreállítva biztosítsa az egész szervezet harmónikus működését. Mivel az akupresszúrás pontok ingerlésével képes a szervezet működésére árnyaltan hatni, a hagyományos kínai masszázs célzottan alkalmazható sokféle szervi funkciózavarból fakadó panaszra.

       A távol keleten legnagyobb becsben a látásukban korlátozott masszőröket tartják. Tapintásuk, kéztechnikájuk a legkifinomultabb, sokféle apró eltérést képesek észlelni az emberi testen. Ők tudják figyelmüket és erejüket legjobban a masszázs összpontosítani.

       A hagyományos kínai masszázs a következő betegségek gyógyításában nagyon hatékonynak bizonyut:

       Fájdalmas betegségek ( mint a reuma ), fejfájás, derékfájás, izomfájdalmak, gerincfájás, nyakfájás, gerincsérv, emésztési zavarok, nőgyógyászati betegségek, mindenféle fáradtság, idegrendszeri zavarok, stressz, stb.

Gyógynövények

       Kínaban több ezer éve gyógyítanak betegségeket növényi eredetű készítményekkel. A kínai gyógynövényeknek régi hagyományuk van, több ezer év orvosi munkája során összegyűjtött tapasztalatok és folyamatosan újraértékelt ismeretek csiszolták a mai hatékony, célzottan alkalmazható és mellékhatásoktól mentes receptekké. Ha ma valaki például egy bizonyos csontritkulás elleni hagyományos kínai gyógynövénykeveréket kezd el szedni, melyet az elmúlt kétezer évben pontosan ugyanolyan összetételben használtak, biztos lehet benne hogy egy már jól bevált gyógyszert szed, melyet azért fogyasztott kétezer éven át sok millió ember, mert használ, és nincsenek még fel nem fedezett mellékhatásai.

       Az évezredek során sokszor próbált és bevált recepteket ma már az edész világon használják. Angliában, Észak Amerikában, Ausztráliában és Hollandiában külön gyógyszertárakban lehet kapni hagyományos kínai gyógynövényeket. Az elmúlt évtizedekben Európa és Amerika szerte sok gyógyszertár, rendelő és gyógyszergyár létesült, mind azért hogy kiszolgálja az hagyományos kínai gyógynövények iránti egyre növekvő igényt.

       Nemcsak gyógyításra, hanem megelőzésre, a szervezet erősítésére, harmonizálására, az életminőség javítására is használhatók. Sokféle gyógynövényreceptet például egy–egy betegségre való hajlam okán írhat fel az orvos, komoly problémákat megelőzendő. Vagy épp egészségtelen életmódot kiegyensúlyozandó, például sok munka és stressz esetén, több régi recept is van melyeta kínai császárok állandóan szedtek hogy ellensúlyozzák a sok munkával, felelősséggel ( és sok feleséggel ) járó munkájuk terhét.

       A hagyományos kínai gyógynövénykeszítményeket több ezer féle növény gyökeréből, virágából, leveléből és magvából állítják elő. Sok formában kaphatók, golyó, por tabletta, kapszula, tinktúra, tapasz és tea formájában.

       Száz százalékig természetes anyagokból készülnek, nincsen semmiféle mellékhatásuk, használatukat nem kíséri gyógyító hatásukon kívül másféle káros hatás.

       Használatukkal sokféle összetett, nehezen gyógyítható betegség hatékonyan kezelhető.